داستان من

مهندس سید فخرالدین طاهرزاده موسویان در سال 1366 در خانواده‌اي مذهبي و فرهنگی در دارالمومنین بهبهان چشم به جهان گشود. پدر و مادر ایشان هر دو معلم دوره دبستان بودند . دوران ابتدايي را تا کلاس چهارم در دبستان شاهد باقرالعلوم در بهبهان نزد معلمانی چون استاد ممتازان، رخشا و رفیعی سپري کرد. در جلسات فرهنگی که در دبستان تشکيل مي‌شد، شرکت داشت و همچنين عضو گروه‌هاي جمع خواني و سرود و مکبر نماز جماعت دبستان بود. در جلسات هفتگی زیارت عاشورا که با مداحی حاج سیف الله گلبهار در دبستان شاهد برگزار میشد انس گرفته بود و آن را از بر بود . فعالیت های پرورشی و علاقه مذهبی از همان دوران ابتدایی در وی شکل گرفت . کلاس پنجم را به دلیل جابجایی منزل در دبستان پوشینه بافت بهبهان با استادی مرحوم پرنون سپری کرد و از شاگردان ممتاز دبستان شد.

دوران راهنمايي را در مدرسه‌ برادران شهید نحوی بهبهان گذراند . در دوران راهنمایی از همان اوایل عضو بسيج دانش آموزي شد. ؛ علاقه فراواني به سخنراني‌هاي مذهبي و قرآني داشت و در این دوران با توجه به کلام پرباری که معلم تاریخ دوران راهنمایی در وی شکل داده بود با تاریخ و انقلاب اسلامی ایران آشنا شد . علاقه شدیدی به درس ریاضی داشت طوری که کتاب های ریاضی هوش و معماهای ریاضی را شبانه روز مطالعه میکرد . اشتياق به فعاليت‌هاي فرهنگي ، اجتماعي، آموزشي و سياسي موجب آن مي‌شد که در بسياري از رفراندم‌ها‏،‏‏ از انتخابات رياست جمهوري گرفته تا انتخابات مجلس شوراي اسلامي حضور فعال داشته باشد.

دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را در رشته ریاضی و فیزیک در دبیرستان شاهد باقرالعلوم بهبهان گذراند . در دوران تحصيلات دانشگاهي به امیدیه رفت و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه در رشته مهندسی نفت مشغول تحصیل شد آن سال ها این دانشگاه جز برترین دانشگاه های کشور در این رشته بود . همزمان با تحصيلات دانشگاهي وارد فعالیت های فرهنگی سیاسی و علمی در این دانشگاه شد و در همان ابتدا به عضویت بسیج دانشجویی و انجمن های علمی دانشگاه در آمد . با عضویت در انجمن علمی مهندسی نفت دانشگاه و حضور در عرصه های علمی و همکاری با نشریه جهان نفت و گاز که با چندی از دانشجویان و اساتید دانشگاه راه اندازی شده بود در همان سال ها توانست در انجمن SPE (Society of Petroleum Engineers) موفق به کسب برترین انجمن مهندسی نفت در دنیا شود. در همان دوران به عضویت باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در آمد و مقالات متعددی در حوزه مهندسی نفت ارائه کرد. در دوران دانشجويي علاوه بر تحصيل در دانشگاه، به تدريس درس‌هاي دبيرستان همچون رياضي و فيزيک مشغول بود.

. پس از اتمام تحصيل در رشته مهندسي نفت وارد خدمت سربازی شد و در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امیدیه دوران خدمت خود را سپری کرد و تحول عظیمی در واحد نیروی انسانی سپاه امیدیه به وجود آورد طوری که در همین دوران با دو درجه تشویقی مفتخر به درجه ستوان دوم گردید و به عنوان سرباز نمونه استان انتخاب شد . پس از خدمت سربازی در مقطع کارشناسي ارشد در کنکور سراسری رشته ریاضی محض را انتخاب و در دانشگاه صنعتی سهند تبریز به صورت روزانه پذیرفته شد ولی به دلیل برخی مشکلات از ادامه تحصیل انصراف و مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مخازن هیدروکربوری در دانشگاه امیدیه گذراند . در این مقطع در بسیج دانشجویی به عنوان مدیر عقیدتی و نظارت از سوی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ولی عصر (عج) انتخاب و فعالیت های خود را در حوزه های سیاسی و اعتقادی گسترش داد و در همین سال ها به عنوان مسئول پایگاه بسیج شهید توکلی دانشگاه فعالیت خود را تکمیل کرد . در طول دوران تحصيلات دانشگاهي، به تحليل مسائل سياسي و اجتماعي و اقتصادي اهتمام داشت و در زمينه های مختلف فرهنگی و علمی فعالیت خود را گسترش داد . با توجه به حس نوع دوستی و علاقه به فعالیت های اجتماعی همکاری خود را با نهاد های مردمی همچون سازمان بهزیستی و هلال احمر و اداره کل تبلیغات اسلامی امیدیه آغاز کرد و در دوران دانشجویی بنا به انتخابات برگزار شده به عنوان دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه حکم خود را از معاونت جوانان هلال احمر استان خوزستان دریافت کرد و خدمات خود را در این حوزه با جمعیت هلال احمر شهرستان امیدیه ادامه داد . در دوران دانشجویی به عنوان دانشجو و پژوهشگر نمونه در دو سال متوالی انتخاب گردید و همزمان با علاقه ای که به حوزه نشریات داشت به سمت دبیر انجمن علمی مهندسی نفت دانشگاه نیز درآمد و با ایجاد نظم و ساختار فعالیت های علمی متعددی در این انجمن تشکیل داد .

در سال 1391و در دوران دانشجویی ازدواج کرد و پس از گذراندن دوران تحصیلی در مقطع ارشد به اهواز آمد و در شهرک صنعتی شماره 4 اهواز فعالیت های صنعتی خود را در چندین شرکت صنعتی در حوزه نفت گاز و پتروشیمی آغاز کرد و تجارب صنعتی خود را در این حوزه گسترش داد . در حوزه های کسب و کار مطالعات زیادی انجام داد و دوره های مختلفی را در حوزه های کارآفرینی و کسب و کار گذراند.
فن بیان و اصول و فنون مذاکرات تجاری و مهارت های کسب و کار را فرا گرفت و در انجمن ها موسسات و شرکت های مختلفی در حوزه های کسب و کار کسب تجربه کرد و همزمان سواد و اطلاعات رسانه ای خود را تقویت کرد . با توجه به مشکلات اقتصادی بوجود آمده در آن سال ها فعالیت های اقتصادی خود را گسترش داد و معتقد بود که کلید حل مشکلات کشور اعتماد به جوانان و بها و ارزش دادن به آنهاست . در همین راستا برآن شد تا با ایجاد یک شرکت در حوزه کسب و کار و کارآفرینی زمینه فعالیت دیگر جوانان را در عرصه های اقتصادی فراهم آورد و موفق شد با ایجاد اولین مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی در استان خوزستان برای تعدادی از جوانان مستعد کارآفرینی و اشتغال ایجاد نماید . با گسترش فعالیت های کسب و کار به عنوان مدیر دپارتمان کسب و کار مرکز آموزش بازرگانی استان خوزستان منصوب شد و به شرکت ها و افراد مختلفی در حوزه های بازاریابی و فروش مشاوره داد و همزمان از طریق همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی در نشریات علمی و همایش ها و سمینار های کسب و کار و کارآفرینی فعالیت خود را گسترش داد و با تالیف چندین کتاب در این حوزه وارد فعالیت های جدیدی در این حوزه شد . فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود را با عضویت در بسیج مهندسین صنعت نفت ادامه و در پنجمن دوره انتخابات شورای شهر کلانشهر اهواز کاندید شد . وی هم اکنون جز برترین مشاورین کسب و کار در استان خوزستان شناخته شده و در حال آموزش به جوانان جهت راه اندازی کسب و کار و جهت اشتغال پایدار در استان خوزستان است .
برخی از مسئولیت های ایشان به شرح ذیل می باشد :

• مدیر عامل شرکت تجهیز صنعت نگین پاسارگاد
• مدیر تحقیق و توسعه چندین شرکت مستقر در شهرک های صنعتی خوزستان
• مشاور کسب و کار و مدیر عارضه یابی شرکت های صنایع کوچک و متوسط
• مدیر روابط عمومی موسسه اشتغال زایی و پشتیبانی شغلی معلولان آبان (تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان خوزستان)
• مدیر دپارتمان مشاوره کسب و کار مرکز آموزش بازرگانی خوزستان
• کارشناس تدوین استاندارد اداره کل استاندارد استان خوزستان
• سردبیر علمی و فناوری و خبرنگار پایگاه خبری صبح ملت و عضو اصلی خانه مطبوعات استان خوزستان
• عضو فعال خانه کارگر استان خوزستان
• عضو کارگروه کارآفرینی خانه سازمان های مردم نهاد استان خوزستان
• فعال کسب و کار و عضو کانون کارآفرینان استان خوزستان
• صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری تجهیز نیوز
• صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه رهیافتی در مدیریت نفت و گاز
• مدیر مسئول نشریه مدیریت کسب و کار های دانش بنیان
• مدیر مسئول نشریه افق های نوین در شیمی
• سردبیر نشریه رهیافتی در مدیریت بازرگانی
• عضو کمیته داوران جشنواره انتخاب کارآفرین برتر سال های 96 تا 98 از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
• عضو کمیته علمی و داوران جشنواره ملی بهره وری سال 97
• عضو کمیته داوران نمایشگاه دستاورد های پژوهش فناوری و فن بازار جمهوری اسلامی ایران از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سال 95تا 98
• مولف چندین کتاب در حوزه بازاریابی ، مدیریت و سرپرستی و دیجیتال مارکتینگ